صفحه اصلی / مقالات / مدیریت و رهبری / ایجاد انگیزه در کارمندان
انگیزش کارمندان
ایجاد انگیزه در کارمندان

ایجاد انگیزه در کارمندان

ایجاد انگیز در کارمندان

منبع انسانی در هر کسب و کاری مهم‌ترین سرمایه آن مجموعه است و می‌تواند کسب و کار را به موفقیت برساند یا نابود کند.

اگر کارمندان یک مجموعه انگیزه کافی برای حرکت داشته باشند خوب، آن مجموعه هم به سرعت پیشرفت می‌کند. ولی اگر بی انگیزه باشند کسب و کار را هم نابود می‌کنند. وظیفه اینجاد انگیزه در کارمند به عهده رهبر کسب و کار است اوست که باید انگیزه را در کارمندان خود ایجاد کنید.

 در ادامه می‌خواهم چند روش را به شما آموزش دهم برای ایجاد انگیزه در کارمندان

فضایی برای رشد کارمند

به عنوان رهبر کسب و کار اگر فضایی را در محیط کار ایجاد کنید که کارمندان احساس کند آنجا جایی است نه برای کار، بلکه مکانی است برای رشد خود، دیگر با انگیزه بیشتر برای شما کار خواهند کرد و عملکردی متفاوت از قبل خواهد داشت.

مدت‌ها قبل در یک مجموعه کارمندانی بسیار با انگیزه را دیدم آنها با میل و شوق زیاد کار می‌کردند و به طور خستگی ناپذیر با مشریان برخود داشتند. این جای سؤال بود برای من که این همه انگیزه چگونه در این کارمندان ایجاد شده؟

 بعدها جواب سؤال خود را گرفتم. متوجه شدم که رهبر آن کسب و کار در روز اول به همه کارمندانش گفته که فقط سه سال می‌توانند در آنجا کار کنند و بعد از سه سال باید بروند و خودشان یک کسب و کار برای خودشان راه اندازی کنند.

 همین قرار از روز اول در کارمندان ایجاد انگیزه کرده بود. آن‌ها دیگر به آن محیط به دید محیط کار برای شخص دیگر نگاه نمی‌کردند بلکه دنبال یاد گیری و کسب تجربه برای خودشان باشند تا در آینده کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند. همین ایجاد فرصت برای کارمند برای رشد کاملاً انگیزه دهنده است.

احترام

هر انسانی شاسته احترام است و کسی حق بی احترامی به دیگران را ندارد حتی در مواردی بی احترامی موجب مجازات هم است؛ اما متاسفانه مدیرانی را می‌بینم که بدون هیچ خجالتی به کارمندان خود بی احترامی می‌کنند و از آن بدتر این بی احترامی‌ها گاهی در مقابل چشمان دیگران است. بعداً آن مدیر توقع دارد کارمندش با انگیزه کار کند و بفروشد.

 چنین کارمندی هیچ وقت نمی‌تواند با میل و انگیزه کافی کار کند چون از قبل انگیزه کار کردن در او کشته شده است. رهبران موفق در کسب و کار اگر اشتباهی از کارمند ببینند بر سر او فریاد نمی‌زنند یا بی احترامی نمی‌کنند بلکه آنها سعی می‌کنند موقعیت را درک کنند علت را بررسی کنند و راه حل ارئه دهند.

اجازه دهید کار را با روش خودش انجام دهد

اگر کاری به کارمندان واگذار کردید اجازه دهید شیوه اجرا را خودشان انتخاب کنند و در نحوه اجرا دست کارمند را باز بگذارید. این کار به کارمند شما انگیزه بیشتری برای انجام آن کار می‌دهد و عمکردش هم بهتر خواهد بود. در ادامه هم زیاد در کارش سرک نکشید اجازه دهید کارش را انجام دهد و در آخر بالاخره زمانی که باهم تعیین کردید برای تحویل کار فرا می‌رسد آن زمان کار را بررسی کنید.

پرداخت به موقع حقوق

آن چیزی که بیشتر از همه به کارمند انگیزه می‌دهد برای کار، پول نیست.

ولی بالاخره کارمند شما کار می‌کند که پول دریافت کند و با آن نیازهای خود را تأمین نماید اگر کارمندان کارشان را انجام دادند توقع دارند حقوقشان به موقع پرداخت شود. مدیران زیادی را دیده‌ام که حقوق کارمند خود را به موقع پرداخت نمی‌کنند و بعد خودشان ماشین‌های مدل بالا سوار می‌شوند در آخر هم توقع دارند کسب و کاری فوق العاده داشته باشند.

 کارمند شما باید با چه انگیزه‌ای کار کند وقتی دغدغهٔ مالی دارد؟

 وقتی دغدغه مالی وی برطرف نشود در تمام روز در محل کار به فکر مشکلاتی است که از بابت تأخیر حقوق برایش به وجود آمده.

 پرداخت به موقع حقوق و دستمزد انگیزه بیشتری به کارمند می‌دهد برای ادامه کار.

اجازه برای اشتباه

یکی از بهترین انگیزه دهنده‌ها به کارمند این است که به او نشان دهیم که اگر در کار اشتباهی انجام داد قرار نیست اخراج بشه یا با او برخورد بدی شود. اگر یک چنین اطمینانی را به کارمند خود دهید او با انگیزه بیشتر و خلاقیت بیشتری برای شما کار می‌کند.

 اخیراً در یک جلسه‌ای حضور داشتم که یکی از مدیران موفق کشور هم آنجا بود و از رموز موفقیت کارخانه خودش می‌گفت. یکی از مواردی که باعث موفقیت اون مجموعه شده بود اجازه به کارمند برای اشتباه بود. آن مدیر می‌گفت ما سعی می‌کنیم در کسب و کارمان از کسانی استفاده کنیم که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند و اگر در کار اشتباهی از آنها سر زد قرار نیست اخراج یا تنبیه شوند بلکه اون اشتباه سرمایه گذاری مجموعه ما بوده، از آن درس می‌گیریم و از آن کارمند استفاده می‌کنیم.چون روی آن کارمند سرمایه گذاری کرده‌ایم.

از این به بعد به کارمندانتان نشان دهید که اشتباه آنها باعث اخراجشان نمی‌شود بلکه به این فکر کنید اشتباه کارمند یک سرمایه گذاری در کسب و کارتان است و در ادامه سود بیشتری نسیب شما می‌شود.

این مطالب را نیز ببینید!

راهکارهایی برای استخدام کارمند مناسب

استخدام کارمند مناسب

استخدام کارمند مناسب   یکی از عوامل مهمی که باعث موفقیت یک تیم یا سازمان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان راز و رمزهای مدیران ثروتساز
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد.
همین الان اولین درس دوره رایگان به ایمیل شما ارسال شد!
برای شرکت در این دوره رایگان و فوق العاده
کافی است ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید
برای دریافت آموزش های بیشتر
در خبرنامه عضو شوید
عضویت شما با موفقیت انجام شد!
منتظر خبر های خوب ما باشید
فرم درخواست جلسه کوچینگ
لطفا صبر کنید