صفحه اصلی / مقالات / سخنرانی و ارائه / ساده سازی محتوا برای مخاطب
ساده سازی محتوا برای مخاطب
ساده سازی محتوا

ساده سازی محتوا برای مخاطب

ساده سازی محتوا برای مخاطب

یکی از موار مهم ارتباط موثر با دیگران سازده سازی محتوا برای مخاطب است. و این یعنی چه؟

محتوا در واقع مطلبی و موضوعی است که ما می خواهیم به مخاطبان بگوییم ما یا درخواستی از دیگران داریم یا قرار است اطلاعاتی را در اختیارشان قرار دهیم تا در آخر کاری را انجام دهند. ولی اگر موضوع یا محتوا به گونه ای بیان شود که مخاطب ما اصلا متوجه آن نشود پس نمی توانیم این توقع را داشته باشیم که به قصد خود که درخواست کاری یا رساندن اطلاعتی باشد برسیم پس نیاز است محتوا را برای مخاطبمان ساده سازی کنیم.

چه کسانی به این مهارت احتیاج دارند؟

مدیر

مدیری که هر روز با تعدادی کارمند در ارتباط است و درخواست های متعددی از آنها دارد باید پیام خود را به گونه ای ارسال کند تا کارمند متوجه شود و دستور را به درستی انجام دهد پس مدیران از جمله افرادی هستند که باید ساده سازی محتوا برای مخاطب را بیاموزند.

 

فروشنده

از جمله افرادی که باید ساده سازی محتوا برای مخاطب را بیاموزند فروشنده ها هستند این افراد کالا یا خدمتی را در اختیار دارند که ممکن است برای دیگران مفید باشد ولی دیگران از وجود  و نوع کار آن محصول یا خدمت بی خبر باشند فروشنده حرفه ای باید پیام خود را به گونه ای ساده کند که مخاطب خود درک کند و متوجه مزایای محصول یا خدمت بشود و آن را خریداری کند اما برعکس عده ای از فروشنده ها فکر می کنند هرچه قدر از کلمات خارجی یا قلمبه استفاده کنند بهتر است. در واقع آنها با این کار مشتری را فراری می دهند.

مدرس

از دیگر افرادی که ضروری است ساده سازی محتوا برای مخاطب را بیاموزند کسانی هستند که به نوعی کارشان تدریس است این افراد مخاطبانی دارند که باید محتوا برای آنها ساده شود تا هم به تدریس مدرس علاقه مند شوند و هم مطلب را به طور کامل درک کنند پس این افراد هم نیاز به یادگیری این مهارت دارند.

ارتباط با افراد

حتی اگر ما مدیر، فروشنده یا مدرس هم نباشیم بالاخره در طول روز با افراد متعددی سروکار داریم که از آنها درخواستی داریم یا اینکه قرار است پیامی را به آنها برسانیم پس باید یاد بگیریم که پیام خود را ساده سازی کنیم که مخاطب سریع و درست آن را درک کند و ما به مقصودمان برسیم.

چگونه محتوا را ساده کنیم؟

مقایسه

مقایسه یکی از بهترین راه ها برای ساده سازی محتوا اگر می خواهیم مطلبی را توضیح دهیم یا کالایی را به فروش برسانیم بهتر است آن را با نمونه ای دیگر مقایسه کنیم و مزایا و معایب هر کدام را بگوییم تا درکش برای مخاطبمان راحتر باشد.

نمونه عینی

نمونه عینی دیگر راهکاری است برای ساده سازی محتوا برای مخاطب اگر قرار است کالایی را به مشتری بفروشیم خوب باید آن را به طور عینی به مخاطب نشان دهیم اجازه دهیم مخاطب آن را استفاده کند از نزدیک ببیند و خودش انتخاب کند.

الگو قرار دهیم

اگر از مخاطبمان درخواست انجام کاری را داریم یکی از بهترین راه ها برای ساده سازی محتوا برای مخاطب نشان دادن الگو است یعنی موردی را به مخاطب نشان دهیم و به او بگوییم که دقیقا می خواهم کار مثل این نمونه باشد و این الگوی کاری شما است.

 

پرهیز از کلمات خارجی

در طول مکالمه با مخاطب هرگز از کلمات خارجی و غیر رایج استفاده نکنید با این کار بیشتر مخاطب گیج می شود.

 

پرهیز از مقدمه چینی زیاد

به جای اینکه که تلاش کنید مقدمه زیادی را برای مخاطب بگویید سعی کنید آن کلمه و جمله ای را که در آخر می خواهید بگویید را اول بگویید و زیاد به جمله خود شاخ و برگ ندهید.

۲ دیدگاه‌ها

  1. با سلام
    مطلب بسیار مفیدی پیرامون ساده سازی بیان نمودید . موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره رایگان راز و رمزهای مدیران ثروتساز
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد.
همین الان اولین درس دوره رایگان به ایمیل شما ارسال شد!
برای شرکت در این دوره رایگان و فوق العاده
کافی است ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید
برای دریافت آموزش های بیشتر
در خبرنامه عضو شوید
عضویت شما با موفقیت انجام شد!
منتظر خبر های خوب ما باشید
فرم درخواست جلسه کوچینگ
لطفا صبر کنید